KN Nasada kwasoodporna 0,5 mm Turbomax 1 fi 130 rurowa

KN Nasada kwasoodporna 0,5 mm Turbomax 1 fi 130 rurowa

Czas realizacji wynosi 4-7 dni robocze

426,37 zł
brutto
346,64 zł
netto
Ilość

Zamówienie telefoniczne

Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie.

Udostępnij i zyskaj RABAT!

Zyskaj 5zł

Nasada obrotowa kominowa turbomax turbowent

Kwasoodporna obrotowa nasada komina fi 130 z podstawą rurową (Turbomax 1)

Średnica wewnętrzna fi 130
Stal kwasoodporna - grubość blachy 0,5 mm

Nasadę typu Turbomax montuje się przede wszystkim na przewodach kominowych wentylacyjnych ale może być również stosowana do odprowadzenia spalin z kotłów gazowych i olejowych (maksymalna temperatura spalin do 200°C). Producent - firma Kominus - jako jedyna posiada atest dopuszczający tego typu nasady kuliste (używane tylko do kominów wentylacyjnych), do odprowadzania spalin z kotłów gazowych i olejowych. Górną część nasady można w każdej chwili odczepić od podstawy.

Nasady NIE stosować do odprowadzania spalin i dymu z urządzeń grzewczych na paliwa stałe.

Nasada jest bardzo wydajna. Niezależnie od kierunku, siły i rodzaju wiatru wytwarza podciśnienie potrzebne do prawidłowego działania komina. Zabezpiecza również luft kominowy przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Stosowanie nasad kominowych zaleca się w przypadkach gdy budynek jest zlokalizowany w miejscu o niekorzystnym ukształtowaniu terenu a wiejący wiatr wtłacza powietrze do komina.

Nasze nasady kominowe zgodnie z zaleceniami prawnymi umożliwiają szybki demontaż w celu przeprowadzenia rewizji kominów. Turbomax wykonany jest z blachy kwasoodpornej polerowanej na lustro dlatego może dodatkowo stanowić eleganckie wykończenie komina.

Podstawową funkcją nasad kominowych jest zapewnienie odpowiedniego ciągu kominowego, co jest najistotniejszym elementem odpowiadającym za prawidłowe funkcjonowanie komina. W przypadku przewodów wentylacyjnych nasady obrotowe mają wpływać na zwiększenie ciągu co w efekcie ma zapewnić odpowiednia wymianę powietrza z wnętrza budynku. Turbomax, czyli tzw. „obrotowa kula” dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu świetnie wykorzystuje działanie siły wiatru obracając pod jej wpływem. Powstaje wówczas siła o zwrocie przeciwnym do kierunku działania wiatru, która zabezpiecza przewód wentylacyjny przed jego działaniem. W praktyce można sprawdzić to w bardzo łatwy sposób. Wystarczy zbliżyć dłoń do obracającego się Turbomaxa. Natychmiast można poczuć, że powietrze porusza się w kierunku naszej dłoni tworząc swoistą barierę pomiędzy obracającą się nasadą, a resztą otoczenia.

W kominach odprowadzających spaliny z kotłów gazowych lub olejowych nasady obrotowe zapobiegają napierającemu wiatrowi, który może prowadzić do zawirowań ciągu kominowego, a w efekcie do powstania ciągu wstecznego, co objawia się, tzw. cofaniem się spalin.

Są dwa dostępne typy nasad:

• z podstawą kwadratową

Nasady z podstawą kwadratową są zaopatrzone w otwory umieszczone odpowiednio w każdym rogu kwadratowej płyty, co pozwala na ich łatwe przykręcenie do komina. Tego typu zamocowanie jest trwałe i zabezpiecza nasadę przed oderwaniem w wyniku działania siły wiatru.

• z podstawą rurową

Nasady z podstawą rurową stosowane są do przewodów kominowych o przekroju kołowym. W takim wypadku nie jest potrzebna podstawa, którą następnie należy przymocować do komina. Montaż takiej nasady jest o wiele łatwiejszy. Po prostu należy włożyć rurę nasady w istniejący przewód i gotowe - bez dodatkowych komplikacji i zamocowań.

Lista nasad kominowych i przejść Kominus:

Nasada obrotowa kominowa

Nasada obrotowa kominowa

Nasada obrotowa kominowa

Nasada obrotowa kominowa

Nasada obrotowa kominowa

Nasada obrotowa kominowa

Nasada obrotowa kominowa

Nasada obrotowa kominowa

Nasada obrotowa kominowa

Nasada obrotowa kominowa

Nasada obrotowa kominowa

Nasada obrotowa kominowa

999999 Przedmioty
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Kurier - płatność przelewem / Przelewy24 Kurier - płatność przelewem / Przelewy24 1-2 dni robocze 20,00 zł brutto
Kurier - płatność za pobraniem / przy odbiorze Kurier - płatność za pobraniem / przy odbiorze 1-2 dni robocze 28,00 zł brutto

Podobne produkty

16 innych produktów w tej samej kategorii

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło