Nasada obrotowa strażak kogut rycerz na komin fi 200

Czas realizacji wynosi 1-2 dni robocze

220,00 zł
brutto
178,86 zł
netto
Ilość

Zamówienie telefoniczne

Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie.

Udostępnij i zyskaj RABAT!

Zyskaj 5zł

Nasada obrotowa kominowa strażak rycerz kogut

Kwasoodporna obrotowa nasada komina fi 200 z podstawą kwadratową (Rotomax 1) strażak/kogut/rycerz

Średnica wewnętrzna fi 200
Stal kwasoodporna - grubość blachy 0,5 mm

Montuje się ją na przewodach kominowych spalinowych i dymowych.

Nasada jest bardzo wydajna. Niezależnie od kierunku, siły i rodzaju wiatru, wylot nasady ustawia się po zawietrznej stronie wiejącego wiatru - powoduje powstanie podciśnienia potrzebnego do prawidłowego działania komina.

Zapobiega cofaniu się spalin, jest odporny termicznie oraz wspomaga ciąg. Zabezpiecza również luft kominowy przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Stosowanie nasad kominowych zaleca się w przypadkach gdy budynek jest zlokalizowany w miejscu o niekorzystnym ukształtowaniu terenu a wiejący wiatr wtłacza powietrze do komina.

Nasze nasady kominowe zgodnie z zaleceniami prawnymi umożliwiają szybki demontaż w celu przeprowadzenia rewizji kominów. Strażak wykonany jest z blachy kwasoodpornej polerowanej na lustro dlatego może dodatkowo stanowić eleganckie wykończenie komina.

Nasady NIE stosować do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych na paliwa stałe na bazie węgla (np.”ekogroszek”, miał węglowy itp.).

Podstawową funkcją tego typu nasad jest zapewnienie odpowiedniego ciągu kominowego, co jest najistotniejszym elementem odpowiadającym za prawidłowe funkcjonowanie komina. Nasady typu Rotomax są stosowane do przewodów spalinowych, które odprowadzają produkty spalania z kotłów opalanych gazem, olejem opałowym oraz drewnem. Dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu oraz zastosowaniu nowoczesnych łożysk ustawiają się one przodem do strony wiejącego wiatru, przez co chronią przewód kominowy przed jego nadmiernym działaniem. Wiejący wiatr może prowadzić do zawirowań ciągu kominowego, a w efekcie do powstania ciągu wstecznego, co objawia się, tzw. cofaniem się spalin.

Nasady z podstawą kwadratową są zaopatrzone w otwory umieszczone odpowiednio w każdym rogu kwadratowej płyty, co pozwala na ich łatwe przykręcenie do komina. Tego typu zamocowanie jest trwałe i zabezpiecza nasadę przed oderwaniem w wyniku działania siły wiatru. Nasady wykonane są w taki sposób, że w żadnym stopniu nie stwarzają problemu w czyszczeniu komina. Obrotową czapę nasady w łatwy sposób można ściągnąć na czas czyszczenia przewodu kominowego, a następnie powtórnie zamocować. Ż boku nasady znajduje się pokrętło tzw. „motylek”, który po przekręceniu umożliwia ściągnięcie czapy nasady. Bardzo ważne jest, aby po powtórnym zamocowaniu nasady i przekręceniu motylka sprawdzić, czy znajduje się on w pozycji wyjściowej, czyli w pozycji poziomej. Pozostawienie go w pozycji pionowej może prowadzić do tego, że obracająca się czapa nasady będzie o niego zahaczać, bądź będzie on całkowicie blokował jej obrót.

Rotomax - wersja INSIDE® to najnowsza oferta z dziedziny nasad kominowych. „INSIDE” - to słowo pochodzące z języka angielskiego tłumaczone jako „wewnątrz". Jego znaczenie jest doskonałą kwintesencją rozwiązania technologicznego zastosowanego w tego typu nasadach. Nowoczesne rozwiązanie polega na tym, że cała konstrukcja łożyska została zabudowana „wewnątrz” czapy nasady. Zabudowane łożysko ślizgowe z wkładem węglowym posiada dodatkową ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych oraz wpływa na estetyczny wygląd nasady. Dodatkowo cała konstrukcja łożyska jest chroniona przed osiadaniem cząstek zawartych w spalinach. Osiadające cząstki mogą powodować zaburzenie pracy łożyska i powstanie tzw. efektu skrzypienia nasady, który jest bardzo uciążliwy dla potencjalnych mieszkańców. Wersja INSIDE® w 100% eliminuje powstanie tego efektu. Dodatkowo tego typu konstrukcja umożliwia czyszczenie przewodu kominowego bez konieczności ściągania czapy nasady.

Estetyka, precyzja, praktyczność - to określenia, które najdoskonalej oddają zalety nowych nasad typu Rotomax.

Nasada obrotowa kominowa strażak rycerz kogut

999995 Przedmioty
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Kurier - płatność przelewem / Przelewy24 Kurier - płatność przelewem / Przelewy24 1-2 dni robocze 20,00 zł brutto

Podobne produkty

5 innych produktów w tej samej kategorii

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło