• Nowy

KN SWR Nasada obrotowa ocynk 0,5 mm Turbomax 3 brąz fi 110 rurowa

Indeks:

260,00 zł
Brutto

Czas realizacji wynosi 4-7 dni robocze

Ilość

  • Bezpieczeństwo w sklepie zapewnia certyfikat SSL Bezpieczeństwo w sklepie zapewnia certyfikat SSL
  • Dostawa kurierem Dostawa kurierem

Nasada obrotowa kominowa turbomax turbowent

Obrotowa nasada komina Turbomax 3 brązowa fi 110 z podstawą rurową ze stali ocynkowanej

Średnica wewnętrzna fi 110
Stal ocynkowana - grubość blachy 0,5 mm, kolor brązowy RAL 8017 (cała nasada w kolorze brązowym)

Nasadę typu Turbomax ze stali ocykowanej montuje się na przewodach kominowych wentylacyjnych.

Górną część nasady można w każdej chwili odczepić od podstawy.

Nasada obrotowa kominowa turbomax turbowent

System SWR to system rur i kształtek wykonanych z blachy ocynkowej przeznaczony do systemów wentylacyjnych. Ocynk ze względu na swoje właściwości materiałowe znajduje świetne zastosowanie w systemach wentylacji. Elementy wykonane z tego właśnie materiału są lekkie, co ma istotne znaczenie w konstrukcji całego systemu wentylacji. Dodatkowo elementy ocynkowe nie są drogie, co jest szczególnie ważne dla klientów.

Nasady NIE stosować do odprowadzania spalin i dymu z urządzeń grzewczych na paliwa stałe.

Nasada jest bardzo wydajna. Niezależnie od kierunku, siły i rodzaju wiatru wytwarza podciśnienie potrzebne do prawidłowego działania komina. Zabezpiecza również luft kominowy przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Stosowanie nasad kominowych zaleca się w przypadkach gdy budynek jest zlokalizowany w miejscu o niekorzystnym ukształtowaniu terenu a wiejący wiatr wtłacza powietrze do komina.

Nasze nasady kominowe zgodnie z zaleceniami prawnymi umożliwiają szybki demontaż w celu przeprowadzenia rewizji kominów.

Podstawową funkcją nasad kominowych jest zapewnienie odpowiedniego ciągu kominowego, co jest najistotniejszym elementem odpowiadającym za prawidłowe funkcjonowanie komina. W przypadku przewodów wentylacyjnych nasady obrotowe mają wpływać na zwiększenie ciągu co w efekcie ma zapewnić odpowiednia wymianę powietrza z wnętrza budynku. Turbomax, czyli tzw. „obrotowa kula” dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu świetnie wykorzystuje działanie siły wiatru obracając pod jej wpływem. Powstaje wówczas siła o zwrocie przeciwnym do kierunku działania wiatru, która zabezpiecza przewód wentylacyjny przed jego działaniem. W praktyce można sprawdzić to w bardzo łatwy sposób. Wystarczy zbliżyć dłoń do obracającego się Turbomaxa. Natychmiast można poczuć, że powietrze porusza się w kierunku naszej dłoni tworząc swoistą barierę pomiędzy obracającą się nasadą, a resztą otoczenia.

Są dwa dostępne typy nasad:

• z podstawą kwadratową

Nasady z podstawą kwadratową są zaopatrzone w otwory umieszczone odpowiednio w każdym rogu kwadratowej płyty, co pozwala na ich łatwe przykręcenie do komina. Tego typu zamocowanie jest trwałe i zabezpiecza nasadę przed oderwaniem w wyniku działania siły wiatru.

• z podstawą rurową

Nasady z podstawą rurową stosowane są do przewodów kominowych o przekroju kołowym. W takim wypadku nie jest potrzebna podstawa, którą następnie należy przymocować do komina. Montaż takiej nasady jest o wiele łatwiejszy. Po prostu należy włożyć rurę nasady w istniejący przewód i gotowe - bez dodatkowych komplikacji i zamocowań.

Lista nasad kominowych i przejść Kominus:

Nasada obrotowa kominowa

Nasada obrotowa kominowa

Nasada obrotowa kominowa

Nasada obrotowa kominowa

Nasada obrotowa kominowa

Nasada obrotowa kominowa

Nasada obrotowa kominowa

Nasada obrotowa kominowa

Nasada obrotowa kominowa

Nasada obrotowa kominowa

Nasada obrotowa kominowa

Nasada obrotowa kominowa

999999 Przedmioty

16 innych produktów w tej samej kategorii: