Kominy ceramiczne

Kominy, czyli budowle służące do przenoszenia (odprowadzania) spalin, wraz z rozwojem cywilizacyjnym doczekały się modernizacji technicznej, dostosowanej zarówno do jakości jak i potrzeb klientów. Tradycyjne kominy, murowane z cegły, powoli przechodzą do reliktów przeszłości. Wynika to z faktu częstego zastępowania cegły pustakami i bloczkami z betonu komórkowego, które to mają lepsze właściwości termoizolacyjne, od cegieł, ale nie maja dobrych parametrów izolacyjnych od szkodliwych czynników spalania. Same cegły co prawda mogą być stosowane, jednakże ich cena jest bardzo duża i nieprzystępna. Dlatego też, coraz rzadziej stosowane w nowych domach, ustępują miejsca kominom ceramicznym, które to w pełni chronią przed szkodliwym i destrukcyjnym działaniem agresywnych spalin, wytwarzanych przez współczesne kotły. Przy powszechnie stosowanych „cegłach” stosowaniewkładów zabezpieczających mur przed ich szkodliwym i niszczącym działaniem spalin to konieczność. Komin ma wpływ na jakość pracy urządzenia grzewczego i odpowiada za nasze bezpieczeństwo. Choć na rynku istnieje alternatywa w postaci kominów stalowych, kominy ceramiczne nadal cechuje wiele zalet, które okazują się niezastąpione podczas ich konstruowania.

Jest 6197 produktów.

Pokazano 1-12 z 6197 pozycji

Kominy ceramiczne – zalety

Ceramiczne kominy posiadają całą gamę zalet, które w wielu przypadkach są niezastąpione podczas procesu planowania, konstruowania i eksploatacji. Ceramika jest odporna na działanie wysokiej temperatury. Dodatkową zaleta jest jednakże fakt, iż bardzo dobrze radzi sobie z jej nagłymi i częstymi zmianami. W przypadku wyboru tej technologii klient w ogóle nie musi przejmować się korozją. Często jest tak, że klient nie jest od razu zdecydowany na to jaki rodzaj kotła zamierza kupić. Duży rynek i różne promocje sprzyjają zwlekaniu z decyzją. W takich przypadkach komin ceramiczny to idealne rozwiązanie – są one uniwersalne. Można je stosować do wszystkich rodzajów kotłów, także kondensacyjnych jak i kominków i pieców. Technologicznie, komin ceramiczny jest również bardzo przyjazny – zwykle wznosi się go razem ze ścianami, jednakże może także z powodzeniem powstać jako wolno stojący. Kominy ceramiczne nie odkształcają się, są odporne na pożar sadzy oraz działanie związków fluoru. Klienci bardzo chwalą łatwość obróbki (możliwe wiercenie, cięcie jak i szlifowanie). Niewątpliwie duża zaletą jest także akumulacja ciepła (kominy te cechuje długi okres stygnięcia). Gwarancja na ceramiczny komin wynosi około 30 lat co świadczy o ich niezwykłej wytrzymałości. Na trwałość wpływa zarówno rodzaj materiału z jakiego wykonano komin, jak i technologia produkcji. Dobrze wypalona, jednorodna, gładka i nienasiąkliwa – to cechy ceramiki, z której muszą być wykonane rury.

Kominy ceramiczne – właściwości

Nowoczesna ceramika ma w dzisiejszych czasach praktycznie nieograniczone możliwości wykorzystania. Kominy ceramiczne wykonuje się z materiałów nieorganicznych i niemetalicznych. Są to naturalne składniki, należące do najpowszechniej występujących na Ziemi. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zawodzą metale i tworzywa sztuczne. Kominy ceramiczneposiadają znakomite właściwości – są bardzo wytrzymałena obciążenia mechaniczne, chemiczne, elektryczne i termiczne. Można je poddawać najróżniejszej obróbce. Istnieje także możliwość wykorzystania odpadów do produkcji nowych rur, co sprzyja ochronie środowiska.

Kominy ceramiczne – cena

Kominy ceramiczne to konkurencja dla drogich cegieł klinkierowych, a także cegieł tradycyjnych – tych najwyższej jakości. Cechuje je najwyższa jakość i najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości. Koszt zakupu będzie zależny od cech technicznych komina (wysokość, średnica) Najlepszą opcją jest samodzielne porównanie cen z wykorzystaniem filtrów na stronie internetowe. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą. W przypadku wątpliwości, nasi wykwalifikowani pracownicy rozwieją Państwa wątpliwości i pomogą dokonać optymalnego wyboru.

Zarejestruj nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj lub REsetuj hasło